FOTER

Ben çocukken foter parçaladım mı? Daha doğrusu mantar safari şapkası. O şapka mantarlarını pinçik eden ben miydim? Nereden bileceğim yoksa şapkanın ufalanabileceğini? Kara Mehmet’le birlikte gözüme geliyor foterin görüntüsü. Bir parçasında metal halkalı bir hava deliği oluşu. Saksı gibiliği, insan tenine uyumlu rengi. Kara Memed nerden bulmuş? Ben nerden bulabilirdim? Kara Memed’e kötü davrandığım, zarar verdiğim, onu kıskandığım da çok oldu.

Taşla başını bile yardım. Ona ait olan bir şapkaya saldırmış olmayayım? Veya onun arakladığı. Hatırlamam tabii, ben hiç yaramazım mı diyeyim anımla? Yaz mevsimi. Bir küçük peşkir bile önemli güneşten kaçmaya. Şapkanın her türlüsü değerli. Sırf hayal meyal anı parçası bile değerli ve besinli geliyor. Aradaki tüm yaşayışımda bir, bilemedin iki kez düşünmüşümdür. Sanki abseleşmeden etime saplanıp kalmış küçük bir kıymık. Anlamasam normal saçım, etim sanacakmışım. Hala bir yalancı anı değilse.

Mehmetİbish tarafından yayımlandı

Bu benim , içimden gelenleri, parmağımdan taşanları yazarak, gözümden dökülenleri fotoğraf olarak paylaşacağım, sevdiğim ve etkilendiğim filmleri yorumlayıp, favori kitaplarımdan küçük alıntılar yaparak edebiyatçılık, sanatseverlik havalarına gireceğim kişisel bloğum olsun.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: