KARBEKİR

[3 Ocak 2014]

Ben senin gelemediğinim.

Iskalayıp anımsadığın..

Ben zaten oradaymışım da uyanmamışım. Kendimden, dikkatimden sıyrılmışım. Surun bir adım kenarında, hemen dışında. Dışındayken de dışında olamıyor insan. Aklın gönlün içeride. Ötekinin ben olduğumu anlamadan ötekilerde.. Meğer kendime gelmeyi. Kendime geldiğimi ıskalamayı. Sonradan farkına varmayı beklermişim. Güzellerle, güzelliklerle istediğim kadar oynayıp oyalanayım. İznim var. Akılla, fikirle oynaşayım. Zıplayayım. Öreyim. 

Orada bir ötede bekliyor, yalnızlık çekiyor, özgürlüğe ısınıyor olacağım. Soğukların, surdışlarının içinde. Eğer yapmacık zavallı bir hendek ile zırh beni çevreliyorsa gülme! Unutmana razıyım. Belki düşünde görünürüm. Düşünü bedava ve boş saymana saklanabilirim. Benim elim ve nefesim üzerinde. Çöpüm, pasağım, kaygan izbe yolum, tıraşsız sakalım, soğuğum, yalnızlığım, dikelerek sürünüşüm emrinde. Hiç çalmamana hazırlıklı kapıyım. Göçmene, helağına gönül indiriyorum. Yatağından kalkışın zor. Bir dolu küçük hesabın seni isteksiz, çatık kaşlı, hep yorgun ediyor.

Zaten anlayışlıyım. Sana oturtmaya da çalışıyorum. Yanında yürürken dikkat ediyorum. Sağlam, kırılgan, meydanda, kapalı, güvenilir, aldırışsız, denetimli, tanıması zor. Bakması kolay ama. Yürümeye devam. Dayanışmalı. Şaşırtıyorsun. Bakışını olduğum gibi kabullenilmek üzre aldım kabul ettim. Haberin olsun Bizans insanı: Özgürlük geçersiz.

Mehmetİbish tarafından yayımlandı

Bu benim , içimden gelenleri, parmağımdan taşanları yazarak, gözümden dökülenleri fotoğraf olarak paylaşacağım, sevdiğim ve etkilendiğim filmleri yorumlayıp, favori kitaplarımdan küçük alıntılar yaparak edebiyatçılık, sanatseverlik havalarına gireceğim kişisel bloğum olsun.

KARBEKİR” için 2 yorum

  1. Bu, Yalçın Savuran hocanın özendirmesiyle, yazılı, şiirli hale getirilmiş fotoğraflardan. O Diyarbakır seferinden sergiye başka, eski bir kapı hayaletini aldım. Ama yazmalık şiir-fotoğraf, bu sikindirik kare oldu. Çirkin bir kadınla aşk yaşamak gibi. Bu kare güzel bir fotoğraf değil, bana/beni yaşatan, hissettiren, etkileyen, ezen yaşantı anı ve an simgesi oldu.

    Beğen

  2. Artık hiç bir yerden giremiyorum hesaba Sürekli engelleniyorum. Memleketi teknoloji kimyasal ilaç çöplüğüne çevirmişler Kimse hiç bir şeyin farkında değil Lütfen siz yazın siz devam edin Aptallar park edecekleri yer yok.hala araba derdindeler Elinde bir telefon hala gözü öbüründe Bunlar ne olacaklar sonra? Çöplük mü bu ülke Birbirimizden korkumuza şehirleri bile boşaltamıyoruz Hiç bir yere gidemiyoruz Çok kötü durum Çok cahiliz Bana artık yazdırmazlar Durum çok kötü Ayılmamıza izin vermiyorlar Kaç oldu Giremiyorum Sürekli engelleniyorum Aptal Yahudiler galiba beni kralın kızı gibi bir şey ilan ettiler Soyadım belki başka şeyler yaşadıklarım bilmiyorum neler neler kim ne biliyor anlamadım ki Ben o kadar okumadım onların saçma sapan inanışlarını Birşeyler birini mi bekliyorlardı? Artık hiç bir yerden giremiyorum Benim sizden bir menfaatim mi var Size hiç yalan söyledim mı Lütfen yardım edelim birbirimize Beni kendi aralarında önemli bir şey ilan ettiler Beni birilerinden korudular Şimdide yazmama izin vermiyorlar Kim ne yapıyor anlamıyorum Ama bu aptal Türklerden Dinci aptallardan hiç bir şey olmaz onu biliyorum Artık akıllanmalılar O kadar gerideyiz ki İnanılır gibi değil

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: